Reklama

Dłonie Meksykanów

Dłonie Meksykanów

07.04.2014
Czyta się kilka minut
Fot. Matt York / AP / EAST NEWS
w

wyciągnięte po komunię przez dziury w płocie oddzielającym ich kraj od Stanów Zjednoczonych, stały się symbolem wizyty amerykańskich biskupów w granicznym mieście Nogales w Arizonie. Kard. Sean O’Malley z Bostonu mówił w trakcie odprawionej tu 1 kwietnia Mszy św., że los imigrantów „to już nie tylko problem polityczny czy ekonomiczny, lecz moralny”. Do humanitarnego traktowania Meksykanów, szukających w USA nadziei na lepsze życie, Kościół wzywa już od dekady w ramach specjalnej kampanii „Justice for Immigrants” (Sprawiedliwość dla imigrantów). Od 1998 r. podczas nielegalnego przekraczania granicy meksykańsko-amerykańskiej zginęło 5 595 osób – to niemal dwa razy więcej, niż wynosi liczba ofiar ataków z 11 września.

772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]