Reklama

Dla Polaków i Ukraińców

Dla Polaków i Ukraińców

04.12.2005
Czyta się kilka minut
Członkowie Polskiej Akademii Umiejętności, zebrani 19 listopada 2005 r. na walnym posiedzeniu, zwrócili się do władz państwowych o pilne utworzenie Uniwersytetu Polsko-Ukraińskiego na wzór Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie-Słubicach. Uniwersytet winien być zlokalizowany na granicy polsko-ukraińskiej, tak by mógł być dostępny dla studentów z obu stron granicy. Uważamy, że inicjatywa ta przyczyni się w znacznym stopniu do pobudzenia wzajemnych kontaktów oraz pogłębienia współpracy polsko-ukraińskiej, która leży w interesie obu naszych narodów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]