Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Deportacje

Deportacje

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Miejscowości w Generalnym Gubernatorstwie, z których w latach 1942–1943 odbyły się najliczniejsze deportacje do ośrodków zagłady.
DOMENA PUBLICZNA / MONTAŻ ZK+MZ
K

Kolor okręgu odpowiada docelowemu obozowi śmierci; jego wielkość jedynie w przybliżeniu informuje o liczbie ofiar. Poniżej przybliżone dane o największych deportacjach na terenie ówczesnej Polski; w wielu małych miejscowościach Niemcy niezależnie od akcji deportacyjnej przeprowadzali egzekucje na miejscu.

Warszawa: 300 000
Lwów: 62 000
Częstochowa: 38 350
Międzyrzec P.: 35 000
Lublin: 30 000
Piotrków Tryb.: 24 000
Wołkowysk: 23 000
Rzeszów: 22 400
Radom: 21 600
Kołomyja: 21 200

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]