Reklama

Ładowanie...

Demonstacje i starcia na pogrzebie Shireen Abu Akleh

Demonstacje i starcia na pogrzebie Shireen Abu Akleh

16.05.2022
Czyta się kilka minut
Sytuacja w Izraelu i Palestynie jest od wielu tygodni napięta; w dzień pogrzebu Abu Akleh w Dżeninie zginął zastrzelony izraelski żołnierz.
AMMAR AWAD / REUTERS / FORUM
S

SHIREEN ABU AKLEH stała się nową „twarzą” tego konfliktu, Palestyńczycy nazywają ją „głosem pokolenia”: 51-letnia dziennikarka telewizji Al-Dżazira (Palestynka urodzona w Jerozolimie, grekokatoliczka i obywatelka USA) zginęła 11 maja od strzału w głowę, gdy relacjonowała wymianę ognia między armią izraelską a Palestyńczykami w Dżeninie. Obie strony obwiniają się o śmiertelny strzał. Izrael proponuje wspólne śledztwo, Autonomia Palestyńska odmawia wydania kuli i chce oddać sprawę do Międzynarodowego Trybunału Karnego (Izrael go nie uznaje). Pogrzebowi w Jerozolimie 13 maja (na zdjęciu) towarzyszyły gwałtowne starcia. Sytuacja w Izraelu i Palestynie jest od wielu tygodni napięta; w dzień pogrzebu Abu Akleh w Dżeninie zginął zastrzelony izraelski żołnierz. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]