Reklama

Ładowanie...

Debata o podzielonej Polsce

Debata o podzielonej Polsce

15.06.2015
Czyta się kilka minut
Instytut Tertio Millennio, założony przez o. Macieja Ziębę, ma już 20 lat.
J

Jubileusz świętować będzie w niedzielę 21 czerwca, w ogrodzie przy dominikańskim klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie, m.in. spotkaniem „Mosty, a nie mury”, inspirowanym słowami papieża Franciszka wygłoszonymi pod murem berlińskim i ostatnio w Sarajewie do młodzieży. Organizatorzy spodziewają się dyskusji z udziałem osób reprezentujących różne światopoglądy, o podziałach społecznych, o lękach i obawach dzielących nasze społeczeństwo oraz o możliwościach ich przezwyciężania. Uczestniczyć w spotkaniu będą m.in. Jacek Żakowski i Paweł Lisicki, Ryszard Petru i Ryszard Bugaj, o. Ludwik Wiśniewski i Tomasz Terlikowski, Beata Pawlikowska i Krzysztof Zanussi. Spotkanie zakończy występ zespołu Raz, Dwa, Trzy. Całość utrzymana ma być w konwencji rodzinnego pikniku, ze specjalnym programem dla najmłodszych, gorącą grochówką i aromatyczną kawą. Szczegóły na stronach internetowych Instytutu i plakatach.
Instytut Tertio Millennio stawia sobie za cel propagowanie społecznego nauczania Kościoła oraz wpływ na rozwój świadomości obywatelskiej.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]