Reklama

Debata o podzielonej Polsce

Debata o podzielonej Polsce

15.06.2015
Czyta się kilka minut
Instytut Tertio Millennio, założony przez o. Macieja Ziębę, ma już 20 lat.
J

Jubileusz świętować będzie w niedzielę 21 czerwca, w ogrodzie przy dominikańskim klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie, m.in. spotkaniem „Mosty, a nie mury”, inspirowanym słowami papieża Franciszka wygłoszonymi pod murem berlińskim i ostatnio w Sarajewie do młodzieży. Organizatorzy spodziewają się dyskusji z udziałem osób reprezentujących różne światopoglądy, o podziałach społecznych, o lękach i obawach dzielących nasze społeczeństwo oraz o możliwościach ich przezwyciężania. Uczestniczyć w spotkaniu będą m.in. Jacek Żakowski i Paweł Lisicki, Ryszard Petru i Ryszard Bugaj, o. Ludwik Wiśniewski i Tomasz Terlikowski, Beata Pawlikowska i Krzysztof Zanussi. Spotkanie zakończy występ zespołu Raz, Dwa, Trzy. Całość utrzymana ma być w konwencji rodzinnego pikniku, ze specjalnym programem dla najmłodszych, gorącą grochówką i aromatyczną kawą. Szczegóły na stronach internetowych Instytutu i plakatach.
Instytut Tertio Millennio stawia sobie za cel propagowanie społecznego nauczania Kościoła oraz wpływ na rozwój świadomości obywatelskiej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]