Reklama

Dalajlama Superstar

Dalajlama Superstar

06.07.2015
Czyta się kilka minut
Był tort owocowy, życzenia od Patti Smith (na zdjęciu) oraz „Happy Birthday” chóralnie odśpiewane przez tysiące fanów rocka.
Fot. Dylan Martinez / REUTERS / FORUM
T

Tak w Glastonbury, podczas największego festiwalu muzycznego w Wielkiej Brytanii, swoje 80. urodziny świętował duchowy przywódca Tybetańczyków. Dalajlama m.in. chwalił ze sceny ostatnią encyklikę Franciszka – za to, że wzywa do przejścia na odnawialne źródła energii i ekologicznego zwrotu w gospodarce.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]