Reklama

Ładowanie...

Czekałam na Franciszka

17.03.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 11/13
K

Ks. Adam Boniecki w jednym z ostatnich numerów „TP” słusznie zauważył, że na temat odejścia Benedykta XVI wypowiedzieli się już wszyscy, a teraz wszyscy mają opinię, jakie zadania ma wykonać i czemu sprostać jego następca. W ostatnim numerze „Tygodnika” znaleźć można z kolei ciekawy tekst Piotra Sikory o postrzeganiu roli papieża i jego miejsca w naszej relacji z Bogiem. Jest ten artykuł zobrazowaniem sytuacji ostatnich dwóch pontyfikatów, kiedy w papieżu świat szukał (znajdował) „idola”, a potem oczekiwał przywódcy mającego sprostać rewolucyjnym rozwiązaniom. Może taki tekst jest potrzebny, by przywrócić właściwsze proporcje i dać możliwość skupienia się nad rolą papieża wśród nas, katolików, a nie jako lidera światowych oczekiwań. Nie potrzebujemy Kościoła rywalizującego o popularność i nadążającego za „cywilizacją”, tylko Kościoła pomagającego się w niej odnaleźć.
Mam silną...

1589

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]