Reklama

Czas powrotów

Czas powrotów

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Znamienne, że bohaterowie dwudziestu konkursowych filmów aż trzynaście razy chcieli wrócić do swojej rodziny, a sześciu z nich wychodzi lub ma wyjść z więzienia.
W

Wypij swoje mleko", mówi do siedmioletniego syna Yakup. Zarówno on, jak i żona powtórzą to zdanie jeszcze kilka razy. Niczym niezamącony spokój w górach Anatolii i wielki szacunek do życia tworzą atmosferę tureckiego filmu "Bal" ("Miód"), który został zwycięzcą 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

"Miód" to już trzecia część tzw. "Trylogii Yusufa". Pochodzący z Izmiru Semih Kaplano?lu, który nakręcił dwa lata temu "Jajko" oraz "Mleko", tym razem przedstawia losy siedmioletniego Yusufa, któremu rodzice przekazują najprostsze prawdy o życiu w puszczy w górach Anatolii. Ojciec jest bartnikiem i pokazuje synowi nie tylko, jak zbierać miód, ale też jak szanować naturę, jak być jej częścią. Wszystko tu dzieje się wolno, bez zbędnych słów i dyskusji. Dzień ma swój rytm: chłopiec zawsze tą samą ścieżką podąża do szkoły, matka wyrabia ciasto, a ojciec...

7787

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]