Reklama

Czas „na szkołę”

Czas „na szkołę”

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Dawno, dawno temu (a może nie tak dawno), za górami, za lasami była sobie szkoła, a w szkole dzieci i nauczyciele.
W

W tej szkole uczeń zdolny uczestniczył w różnych kołach przedmiotowych, kołach zainteresowań, np. artystycznych czy sportowych; uczeń wymagający pomocy – w zajęciach dydaktyczno- -wyrównawczych, a uczeń np. z wadami postawy chodził na tzw. gimnastykę korekcyjną. I komu to... przeszkadzało?

Od 1 września nauczyciele robią to samo, ale w myśl nowych ,,rewolucyjnych” zmian MEN z ,,odrobiną” zbędnej biurokracji: zespoły specjalistyczne, karty indywidualnych potrzeb ucznia, indywidualne programy edukacyjno- -terapeutyczne itd.

Kiedy w naszym środowisku rozpoczyna się dyskusja o podwyżkach pensji, niektórzy publicyści podnoszą temat ,,czasu pracy nauczycieli”, a niektóre organy prowadzące, łamiąc prawo, domagają się, aby nauczyciel pracował w budynku szkoły 40 godzin, od zaraz, natychmiast. A przecież każdy, kto ma belfra w rodzinie, wie, ile obecnie czasu przeznacza...

1611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]