Reklama

"Co wyniknie, zobaczymy"

"Co wyniknie, zobaczymy"

19.11.2003
Czyta się kilka minut
W sprawie ustawy antyaborcyjnej istnieje porozumienie, którego “naruszenie nie jest dzisiaj zasadne" - powiedział szef MSW Krzysztof Janik, przemawiając w imieniu rządu po posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu RP i Episkopatu (14 listopada).
P

Podczas trzygodzinnego spotkania w kancelarii premiera biskupi rozmawiali m.in. o projekcie posłów SLD częściowej legalizacji związków homoseksualnych i liberalizacji ustawy aborcyjnej: “Wspólnie byliśmy zdania, że pokój społeczny wymaga tego, abyśmy bronili fundamentalnych wartości, a fundamentalne wartości w życiu społeczeństwa to obrona życia, a także obrona rodziny. Związki partnerskie naruszałyby w sposób istotny to, co stanowi o istocie małżeństwa i rodziny" - wyjaśnił abp Tadeusz Gocłowski, współprzewodniczący Komisji. Z kolei minister Janik, przewodniczący Komisji ze strony rządowej stwierdził, że w sprawie związków partnerskich “istnieje realny problem. Polska jest krajem demokratycznym, każdy w debacie na ten temat ma prawo zabrać głos i to prawo trzeba szanować i przestrzegać. Co z tej debaty wyniknie - zobaczymy". Strona rządowa - jak poinformował bp Piotr Libera...

2272

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]