Reklama

Buczenie z dwóch stron

Buczenie z dwóch stron

26.12.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 51-52 / 2015
I

Informacja „Burza wokół Rymkiewicza” (zamieszczona w rubryce kulturalnej „W skrócie”), jakoby buczeniem i gwizdami publiczność przyjęła werdykt jury Nagrody im. Juliana Tuwima, może wprowadzić czytelników w błąd. Tak, były gwizdy, ale mniej więcej połowy osób zgromadzonych na widowni. Reszta biła brawo. I na odwrót, gdy Beata Stasińska czytała votum separatum Kingi Dunin i swoje, oklaskom towarzyszyły gwizdy drugiej połowy. Piszę to jako świadek zdarzeń.
Przy okazji, dziękuję za czerwcowy numer „TP” z 2013 r. ze znakomitym esejem Ryszarda Koziołka i całym blokiem tekstów o Jarosławie Rymkiewiczu.

Łukasz Kaczyński, dział kultury i publicystyki „POLSKA Dziennik Łódzki”

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]