Reklama

Brak kryteriów

Brak kryteriów

30.11.2003
Czyta się kilka minut
Spożywałem wczoraj alkohol ze znajomym pracownikiem gastronomii. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, przy pierwszej ćwiartce rozmowa zeszła na sprawy związane z moralnością i ładem publicznym.
Z

Znajomy pracownik gastronomii powiadomił mnie, że mafia przestała ściągać haracz z restauratorów. Ucieszyłem się, bo to przecież widomy dowód zwycięstwa sił porządku nad anarchią. Moja radość została poddana stanowczej krytyce. Znajomy pracownik gastronomii objaśnił, że mafia - przestając ściągać haracz - zaczęła zmuszać restauratorów do kupowania napojów alkoholowych w hurtowniach, w których ma udziały. Spór o to, które z rozwiązań jest bardziej moralne i lepiej służy dobru ogólnemu trwał długo, będzie jeszcze ze trzy ćwiartki. Dziś mogę stwierdzić z całkowitą odpowiedzialnością, że brak jasnych kryteriów ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

732

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]