Reklama

Ładowanie...

"Bierzmy przykład z dzieci"

18.01.2015
Czyta się kilka minut
Franciszek na Filipinach: "Dzieci bowiem mają swoją własną mądrość, która nie jest mądrością świata'"
Franciszek na Filipinach/Foto: AFP/EASTNEWS/ted Aljibe
P

Papież ddprawił mszę w katedrze w Leyte i pod koniec ogłosił, że nie spotka się z rodzinami poszkodowanymi przez tajfun "Haiyan" sprzed roku, bo warunki pogodowe stają się coraz gorsze i piloci proszą go o natychmiastowy wylot do Manili.

8 listopada 2014 roku tajfun dosłownie zniszczył 90 procent Tacloban, a około 15 mln ludzi zostało poszkodowanych przez wichry i ulewy.

"Jest mi smutno z tego powodu, naprawdę smutno, ponieważ przygotowałem dla Was coś specjalnego." - powiedział.

Jedna kobieta zginęła w czasie mszy, kiedy tropikalna burza Mekkhala przeszła przez miasto i zawaliło się rusztowanie pod którym stała.

Franciszek powiedział wiernym, że „tylu z Was w Tacloban straciło wszystko, że nie wiem co powiedzieć, ale Pan wie... On przeszedł wiele prób, tak jak Wy.”

Homilia podczas Mszy św. w Rizal park w Manili 18.01.2015...

6852

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]