Reklama

"Bierzmy przykład z dzieci"

"Bierzmy przykład z dzieci"

18.01.2015
Czyta się kilka minut
Franciszek na Filipinach: "Dzieci bowiem mają swoją własną mądrość, która nie jest mądrością świata'"
Franciszek na Filipinach/Foto: AFP/EASTNEWS/ted Aljibe
P

Papież ddprawił mszę w katedrze w Leyte i pod koniec ogłosił, że nie spotka się z rodzinami poszkodowanymi przez tajfun "Haiyan" sprzed roku, bo warunki pogodowe stają się coraz gorsze i piloci proszą go o natychmiastowy wylot do Manili.

8 listopada 2014 roku tajfun dosłownie zniszczył 90 procent Tacloban, a około 15 mln ludzi zostało poszkodowanych przez wichry i ulewy.

"Jest mi smutno z tego powodu, naprawdę smutno, ponieważ przygotowałem dla Was coś specjalnego." - powiedział.

Jedna kobieta zginęła w czasie mszy, kiedy tropikalna burza Mekkhala przeszła przez miasto i zawaliło się rusztowanie pod którym stała.

Franciszek powiedział wiernym, że „tylu z Was w Tacloban straciło wszystko, że nie wiem co powiedzieć, ale Pan wie... On przeszedł wiele prób, tak jak Wy.”

Homilia podczas Mszy św. w Rizal park w Manili 18.01.2015...

6852

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]