Reklama

Ładowanie...

Biblioteki nie są same

03.08.2010
Czyta się kilka minut
Kiedy staramy się ratować biblioteki i czytelnictwo - rozlegają się głosy, że próbujemy je zniszczyć. Ktoś tu nie potrafi czytać. Słów, intencji i polityki kulturalnej.
/fot. Tony Demin / Corbis
B

Bezpłatny szerokopasmowy internet dla wszystkich gminnych bibliotek publicznych i ich filii do końca roku; nowy program katalogowy MAK+ dla bibliotek; przeszkolenie co najmniej jednego bibliotekarza z każdej gminy w nowych umiejętnościach menedżerskich; kilkaset dotacji dla gminnych bibliotek na remonty; przedłożenie w tym roku rządowi projektu wieloletniego programu, który ma w najbliższych pięciu latach wygenerować co najmniej 180 000 m? powierzchni bibliotek gminnych o standardach skandynawskich.

To syntetyczna prezentacja ponad dwuletniego dorobku obecnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o którym pani profesor Jadwiga Kołodziejska w tekście "Biblioteki od macochy" ("TP" nr 32) pisze z nonszalancją: "Minister Zdrojewski skupia swoja uwagę na teatrze i filmie, usprawnienia działalności bibliotek upatruje w łączeniu ich z innymi placówkami,...

8458

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]