Reklama

Bez wyższości o wsi

Bez wyższości o wsi

21.06.2021
Czyta się kilka minut
„TP” 25/2021
Z

Z przyjemnością przeczytałam reportaż Elizy Leszczyńskiej-Pieniak ze Starego Brusa. Sama pochodzę z gminy Dąbrowa Białostocka: czytając ten tekst, czułam się jak w domu, jakbym rozmawiała z sąsiadami. Uważam, że zbyt wiele jest reportaży z polskiej wsi napisanych z perspektywy dużego miasta. Najczęściej bez znajomości specyfiki problemów tych terenów, z poczuciem wyższości, opartych na epatowaniu biedą i słabościami albo na przedstawianiu eko/slow sielanki. Tu miałam poczucie wyważonej prawdy, przedstawionej z szacunkiem dla bohaterów. Dziękuję za tę pracę, która przybliża rzeczywistość wsi ze wschodniej Polski.

Autorzy opublikowanych listów dostaną od nas notes KS. BONIECKIEGO.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]