Reklama

Ładowanie...

Beata Stankiewicz: Oko, mózg, ręka [Własny pokój]

Beata Stankiewicz: Oko, mózg, ręka [Własny pokój]

28.11.2022
Czyta się kilka minut
Beata Stankiewicz, malarka: „Jako dziecko byłam otoczona starymi kobietami. Do dzisiaj tęsknię za starymi kobietami. Bo dla mnie w nich jest mądrość, której potrzebuję, przekazana ustnie, jak kobieta kobiecie. Może być przy lepieniu pierogów...”
Beata Stankiewicz / fot. Adam Walanus

Posłuchaj

B

Beata Stankiewicz (ur. 1973) jest malarką, mieszka i pracuje w Krakowie. Jej obrazy znajdują się w depozycie krakowskiej Galerii Zderzak oraz Art Station w Zürichu, a także w polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych oraz w kolekcji MOCAK-u. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1992-1998. Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo i malarstwo ścienne w pracowni prof. Józefa Lucjana Ząbkowskiego. Z inspiracji Zbigniewa Warpechowskiego w 2005 roku założyła wraz z Sebastianem Stankiewiczem galerię we własnym mieszkaniu mieszkanie23, gdzie w latach 2005-2012 zrealizowano ok. 40 wystaw, performance'ów, eventów i wykładów.

Własny pokój” to cykl rozmów Katarzyny Kubisiowskiej w Podkaście Powszechnym – o tym, jak w kobiecie tworzy się i umacnia niezależność.

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter