Reklama

Bariera lęku

Bariera lęku

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Autorka listu “Oporni księża", Anna Czernuszenko (“TP" nr 34/05), zastanawia się, jak miałoby wyglądać udzielanie na rękę Komunii pod dwiema postaciami. Wskazówkę znalazłem podczas transmisji z pogrzebu Brata Rogera: Komunii udzielano z reguły na rękę; hostię podnoszono prawą (lub lewą) ręką, przenoszono w stronę trzymanego obok przez księdza kielicha z winem i, po zanurzeniu w nim hostii, przyjmowano. Tak więc ani sprawa Komunii pod dwiema postaciami, ani leworęczność (o czym pisze Natalia Wizimirska w liście “Gest czy spotkanie?", w tym samym “TP") nie stanowią żadnej przeszkody w przyjmowaniu Komunii na rękę. Musimy tylko przełamać barierę lęku, zarówno my, jak szafarze Eucharystii.
T

TOMASZ MAŃKOWSKI (Warszawa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]