Reklama

Atak terrorystyczny w Nicei

Atak terrorystyczny w Nicei

02.11.2020
Czyta się kilka minut
THOMAS COEX / AFP / EAST NEWS
N

Najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego obowiązuje we Francji po tym, jak w miniony czwartek islamski fanatyk zaatakował modlących się w kościele w Nicei. 21-letni Tunezyjczyk zabił nożem dwie kobiety i kościelnego oraz ranił sześć osób; postrzelony, został aresztowany. Ustalono, że do Francji przybył dzień wcześniej z Włoch, dokąd dotarł przez Lampedusę; zatrzymano kilka osób, które miały pomóc mu w organizacji ataku. Dwa tygodnie wcześniej młody Czeczen zabił nauczyciela, który pokazywał na lekcji karykatury Mahometa. Po tym, jak podczas pogrzebu prezydent Macron bronił prawa do satyry, w kilku krajach islamskich odbyły się protesty. Atmosfera we Francji jest napięta. W dniu Wszystkich Świętych przed kościołami i cmentarzami stanęli żołnierze i policjanci z bronią maszynową. Na zdjęciu patrol żandarmerii przed bazyliką Sacré-Cœur w Paryżu, 1 listopada 2020 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]