Reklama

Anna Turowiczowa do męża:

Anna Turowiczowa do męża:

16.10.2018
Czyta się kilka minut
K

Kraków
16/17 października 1978, w nocy

A to sensacja! I radosna, i smutna, bo żal mi go strasznie i żal mi nas, że go nam zabrano. Odkąd rozmawiałam z Markiem [Skwarnickim], czułam, że to grozi, Marek okazał się pierwszorzędnym wieszczem i tak wyraźnie odmalował zażenowanie kardynała, że stało się dla mnie jasne, że już na poprzednim konklawe to on musiał być tym drugim kandydatem. I pewnie dlatego miał taką wesołą minę na reprodukowanej w „TP” fotografii z Janem Pawłem I. Że go to ominęło, że przeszło bokiem. Nie na długo, jak się okazało. Jak on sobie, biedaczek, da radę? Trzeba się bardzo za niego modlić.

(...) Zanim konklawe się zaczęło, miałam sen proroczy: zobaczyłam kardynała schodzącego po schodach w czymś czerwonym, haftowanym na ramionach i bardziej niż zwykle przygarbionego pod jakimś nowym ciężarem. Więc jak się konklawe zaczęło, to i ...

1460

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]