Reklama

Ładowanie...

Anna Turowiczowa do męża:

16.10.2018
Czyta się kilka minut
K

Kraków
16/17 października 1978, w nocy

A to sensacja! I radosna, i smutna, bo żal mi go strasznie i żal mi nas, że go nam zabrano. Odkąd rozmawiałam z Markiem [Skwarnickim], czułam, że to grozi, Marek okazał się pierwszorzędnym wieszczem i tak wyraźnie odmalował zażenowanie kardynała, że stało się dla mnie jasne, że już na poprzednim konklawe to on musiał być tym drugim kandydatem. I pewnie dlatego miał taką wesołą minę na reprodukowanej w „TP” fotografii z Janem Pawłem I. Że go to ominęło, że przeszło bokiem. Nie na długo, jak się okazało. Jak on sobie, biedaczek, da radę? Trzeba się bardzo za niego modlić.

(...) Zanim konklawe się zaczęło, miałam sen proroczy: zobaczyłam kardynała schodzącego po schodach w czymś czerwonym, haftowanym na ramionach i bardziej niż zwykle przygarbionego pod jakimś nowym ciężarem. Więc jak się konklawe zaczęło, to i ...

1460

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]