Reklama

Ankieta: ks. Robert Nęcek

Ankieta: ks. Robert Nęcek

05.04.2011
Czyta się kilka minut
Wydawałoby się, że tak wielka tragedia przejdzie ponad podziałami, tymczasem wygląda na to, że przez miniony rok podziały jeszcze się pogłębiły.
K

Ks. Robert Nęcek, teolog

Są to podziały o charakterze politycznym - mimo apeli ludzi z różnych środowisk, aby nie wykorzystywać kwestii wypadku do politycznych przetargów. Oczywiście ból pozostaje bólem, ale życie toczy się dalej i trzeba je widzieć w pozytywnych barwach. Warto przypominać wypowiedziane w tym kontekście zdanie kard. Kazimierza Nycza, że przeznaczeniem chrześcijanina nie jest cmentarz, ale niebo.

Potrzebujemy pozytywnej zmiany, która jest możliwa. Jan Paweł II, na którego wszyscy się teraz powołują, uczył, że do zmiany na lepsze dochodzi wtedy, kiedy ludzie chcą ze sobą rozmawiać. Dopiero w rozmowie upadają stereotypy. Dlatego musimy się na nowo poznawać - nie tylko politycy. Bo rozmowa powinna charakteryzować naszą codzienność. Jeżeli natomiast twierdzimy, że nie ma o czym rozmawiać, albo wręcz, że nie ma z ...

962

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]