Reklama

Abp Grzegorz Ryś o wolności w chrześcijaństwie [WIDEO]

Abp Grzegorz Ryś o wolności w chrześcijaństwie [WIDEO]

07.09.2018
Czyta się kilka minut
Kościół był obrońcą wolności – ja wiem, jak to brzmi. Jakbyśmy dziś wśród publicystów rozmaitych przytoczyli to zdanie to ciekawe, jakie byłyby reakcje, gdyby usłyszeli, że tak naprawdę nikt nie przepowiada wolności wznioślej niż Kościół (…). Myślę, że protesty byłyby dość powszechne. Odbiór jest taki, że Kościół jest tym, który ogranicza wolność a w ogóle najbardziej jest w stosunku do wolności podejrzliwy.
YOUTUBE
YOUTUBE
A

Arcybiskup Grzegorz Ryś wygłosił poniższy wykład w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, które zorganizowało cykl spotkań z serii „XII wykładów o wolności” w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


CZYTAJ WIĘCEJ:

Rozważania arcybiskupa Grzegorza Rysia i rozmowy z nim >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]