Reklama

ABC AIDS

ABC AIDS

01.12.2006
Czyta się kilka minut
Z

ZUZANNA RADZIK: - Dlaczego - przywołam tytuł Pana ostatniej książki - musimy "przemyśleć sposoby zapobiegania AIDS"?

EDWARD C. GREEN: - Dominującym kierunkiem w zapobieganiu AIDS (zwłaszcza wśród największych zachodnich organizacji dotujących) było do tej pory podejście biomedyczne, traktujące AIDS jako problem medyczny i odpowiadające nań prezerwatywami, lekami i testami, czyli produktami i usługami medycznymi. Nie akceptowano zaś przeciwdziałania zwyczajom sprzyjającym przenoszeniu HIV, takim jak posiadanie wielu partnerów seksualnych.

Niestety, wysiłki zmierzające do zapobieżenia pandemii okazały się w większości krajów świata nieskuteczne, niezależnie od wszystkich pieniędzy, technologii i ekspertyz, które w nie włożono. Jedyne kraje, które osiągnęły sukces w obniżaniu poziomu zakażeń, to te, które stosowały metodę ABC, sugerując zmianę...

10759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]