Reklama

Ładowanie...

9 - 15 września 2009 r.

15.09.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
W

Watykan czerpie ze słońca

350 metrów kwadratowych paneli słonecznych zamontowano na terenie Watykanu. Energia solarna będzie źródłem energii dla systemu klimatyzacji. Kolektory słoneczne zainstalowano już w ub.r. na dachu Auli Pawła VI. Zajmują one powierzchnię pół hektara i produkują energię elektryczną pokrywającą roczne zapotrzebowanie ponad stu mieszkań na terenie państwa-miasta. Oszczędności wynikające z instalacji kolektorów termicznych są szacowane na równowartość 80 ton ropy naftowej w ciągu roku. Znaczące są też efekty ekologiczne ograniczające emisję dwutlenku węgla.

Kim jest dla ciebie Jezus?

"Jezus nie przyszedł głosić nowej filozofii, lecz wskazać ludziom nową drogę, która prowadzi do życia" - przypomniał Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański 13 września w Castel...

7590

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]