Reklama

4 - 11 kwietnia 2011

12.04.2011
Czyta się kilka minut
l Zmarł Get
W

W wieku 69 lat we Wrocławiu zmarł Eugeniusz Get-Stankiewicz, wybitny grafik, miedziorytnik, twórca plakatów i ilustracji.

l Zmarł Sidney Lumet

Jeden z najbardziej znanych reżyserów filmowych XX wieku miał 86 lat, w swoim dorobku zaś takie tytuły jak "12 gniewnych ludzi", "Sieć" oraz "Serpico".

l Słynny artysta aresztowany w Chinach

Ai Weiwei, twórca m.in. stadionu olimpijskiego z pekińskich igrzysk w 2008 r. i jeden z najbardziej dziś wziętych artystów na świecie, został aresztowany pod pretekstem popełnienia przestępstw gospodarczych. Na decyzję władz niewątpliwie jednak miała zasadniczy wpływ postawa artysty, wielokrotnie jawnie piętnującego system polityczny i lekceważenie praw człowieka w Chinach.

l Tymczasem w Rosji władza nagradza (...

2141

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]