Reklama

38/08

38/08

16.09.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
H

Hart ducha i Ewangelia

"Niezależnie od okoliczności nie może nam zabraknąć odwagi do tego, by w każdej sytuacji życia przyznać się do Chrystusa, gdyż współczesny świat potrzebuje naszego świadectwa" - podkreślił Papież w czasie środowej audiencji ogólnej w Watykanie. Chrześcijanie powinni uczyć się od św. Pawła dynamizmu, determinacji i hartu ducha. Benedykt XVI położył nacisk na rolę Ewangelii w życiu Apostoła Narodów, który "żył nią 24 godziny na dobę. Taka postawa powinna charakteryzować każdego z nas".

Szkoła młodych biskupów

Jak być dobrym biskupem? Tego uczą się w Rzymie na specjalnym seminarium "młodzi" biskupi z krajów misyjnych: 103 hierarchów z 46 krajów, którzy zostali konsekrowani w ciągu ostatnich dwóch lat. Prelegentami są szefowie dykasterii Kurii Rzymskiej oraz...

6253

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]