Reklama

27/08

27/08

01.07.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
U

Uroczystość patronów Kościoła Zachodniego

W uroczystość świętych Piotra i Pawła Benedykt XVI odprawił Mszę w Bazylice św. Piotra, podczas której wręczył paliusze 40 nowym arcybiskupom. W liturgii tradycyjnie już uczestniczył prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I. Benedykt XVI zauważył, że "nieustanną misją Piotra" jest "sprawić, aby Kościół nie utożsamiał się nigdy z jednym tylko narodem, z jedną kulturą czy jednym państwem". Jego celem jest natomiast, by był on "zawsze Kościołem wszystkich", by "gromadził ludzkość abstrahując od wszelkich granic". Podczas liturgii zwierzchnicy obu Kościołów złożyli nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary w języku greckim w rycie bizantyjskim. W Kościele rozpoczął się Rok św. Pawła.

Schizmatycy nie chcą pojednania

Rzecznik...

6909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]