Reklama

21 - 25 marca 2011

21 - 25 marca 2011

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Zabójstwo chińskiego maklera
D

Dramat sensacyjny, reż. John Cassavetes, USA 1976, Cinemax, poniedziałek 21 III, 20.00

Film gangsterski, czarny kryminał, rzecz o kryzysie męskości - jeden z najbardziej nieuchwytnych filmów Cassavetesa ciągle prowokuje do nowych odczytań. Ben Gazzara jako zadłużający się u mafii właściciel taniego kabaretu stworzył tu unikalny portret romantycznego straceńca. W marcowym cyklu filmów zrealizowanych przez mistrza amerykańskiego kina niezależnego pokazywane są również "Twarze", "Kobieta pod presją" i "Premiera".

Iran - paradoksy rewolucji

Blok filmów dokumentalnych, TVP Kultura, poniedziałek 21 III - czwartek 24 III, 18.00, piątek 25 III, 18.30

Dlaczego Irańczycy oszaleli na punkcie operacji plastycznych? Kim jest dzisiaj przebywająca na uchodźstwie żona ostatniego szacha? Czym żyje teherańska...

2108

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]