Reklama

2 - 8 marca 2010

09.03.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Boleść za przyzwoleniem Boga

"Bóg objawia się na różne sposoby także w życiu każdego z nas. Aby jednak móc rozpoznać Jego obecność, musimy przystąpić do Niego ze świadomością własnej nędzy i z głębokim szacunkiem" - powiedział Benedykt XVI podczas rozważań przed modlitwą "Anioł Pański" 7 marca. Komentował ukazanie się Boga Mojżeszowi w krzewie gorejącym. "Jak pisze apostoł Paweł - mówił Papież - również ta historia opowiedziana jest, by nas ostrzec: przypomina, że Bóg ukazuje się nie tym, którzy pełni są wyniosłości i lekkomyślności, ale temu, kto jest przed Nim ubogi i pokorny". Wyjaśniał też fragment Ewangelii, w którym Jezus pytany jest o zabójstwo wewnątrz świątyni kilku Galilejczyków na rozkaz Poncjusza Piłata i zawalenie się wieży na przechodniów. "W obliczu cierpienia i bólu prawdziwą mądrością jest zastanawianie się nad...

8939

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]