Reklama

19 - 26 kwietnia 2010

19 - 26 kwietnia 2010

28.04.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
D

Dobrzy Pasterze

"Jak możemy słuchać głosu Pana i poznać go? W przepowiadaniu Apostołów i ich następców: w nim rozbrzmiewa głos Chrystusa, który wzywa do jedności z Bogiem i do pełni życia" - powiedział Benedykt XVI przed modlitwą "Regina caeli". W Niedzielę Dobrego Pasterza, która w Kościele jest też Dniem Modlitw o Powołania, wezwał kapłanów, by czuli się zobowiązani do "silniejszego i intensywniejszego świadectwa Ewangelii w świecie", by przylgnęli "całkowicie do swego powołania i misji poprzez surową ascezę" i "byli gotowi słuchać i przebaczać". Papież pozdrowił uczestników Marszu dla Życia w Szczecinie oraz członków stowarzyszenia "Meter", które od 14 lat promuje Krajowy Dzień na rzecz Dzieci-Ofiar Przemocy, Wykorzystywania i Obojętności.

Cyfrowe morze

"Zadaniem każdego...

7699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]