Reklama

18 - 25 stycznia 2010

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Zmarli:
W

W wieku 73 lat amerykański pisarz i scenarzysta Erich Segal (1937-2010). W 1967 r. napisał scenariusz do filmu animowanego z muzyką Beatlesów "Yellow Submarine". Był też autorem powieści "Love Story" (zekranizowanej w 1970 r.).

W wieku 97 lat zmarł żydowski poeta, przyjaciel Erenburga, Chagalla, Tuwima - Abraham Suckewer (1913-2010). Biografię poety "Wilno Jerozolimą było", napisaną przez Daniela Kaca, wydało w 2003 r. Pogranicze.

Nagroda Czechowicza dla Bohdana Zadury

Tegoroczną nagrodę poetycką im. Czechowicza za całokształt twórczości, przyznawaną przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Lublinie, otrzymał Bohdan Zadura.

W stulecie abstrakcji

Wystawa 120 obrazów ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, w tym gwaszu Wassilego Kandynskiego, prac...

2515

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]