Reklama

18 - 24 lutego 2009

18 - 24 lutego 2009

24.02.2009
Czyta się kilka minut
Zmarł Stefan Szymutko,
h

historyk literatury, pisarz, badacz twórczości Parnickiego, profesor Uniwersytetu Śląskiego, autor m.in. prac "Zrozumieć Parnickiego" i "Rzeczywistość jako zwątpienie w literaturze i w literaturoznawstwie" oraz nominowanej do Nagrody NIKE w 2002 r. książki "Nagrobek ciotki Cili". Miał 51 lat.

...i Franciszek Starowieyski,

malarz, grafik, scenograf, twórca plakatów. Miał 79 lat. Był pierwszym Polakiem, który miał indywidualną wystawę w Museum of Modern Art w Nowym Jorku (w 1985 r.). Jego twórczość wyróżniała fascynacja kobiecym ciałem oraz śmiercią.

Za książkę roku 2008

jury Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta uznała "Dziewczynkę z zapałkami" Anny Janko. W kategorii "twórczość całego życia" nagrodzeni zostali Józef Hen i Krzysztof Karasek.

...

1511

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]