Reklama

15/09

15/09

06.04.2009
Czyta się kilka minut
Zmarł Maurice Jarre.
W

Wybitny kompozytor muzyki filmowej, laureat Oscarów za muzykę do "Lawrence’a z Arabii", "Doktora Żywago" i "Podróży do Indii", ojciec Jeana-Michela Jarre’a, zmarł w Los Angeles w wieku 84 lat.

Zmarł Stanisław Dróżdż,

artysta plastyk, uprawiający poezję konkretną, autor dzieł tworzonych z liter. Pisze o nim Tadeusz Sławek w tym numerze "TP".

Nominacje do Gwarancji Kultury.

TVP Kultura ogłosiła listę nominowanych do swych nagród, honorujących najciekawsze osobowości artystyczne roku. Znaleźli się na niej: Andrzej Bart za powieść "Fabryka muchołapek", Marcin Sendecki za tom "Trap" i filozof Cezary Wodziński za książki "Między anegdotą a doświadczeniem" oraz "Logo nieśmiertelności" (literatura); Jolanta Dylewska za "Po-Lin", Małgorzata Szumowska za "33 sceny z życia"...

3145

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]