Reklama

11-17 VIII

11-17 VIII

18.08.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
S

Słońce nad ciemnościami

"Życie człowieka na ziemi jest drogą, której nieustannie towarzyszy napięcie, walka między dobrem i złem, między Niewiastą i Smokiem (...). Nasze życie przypomina przeprawę przez wzburzone morze. Jednak Maryja jest gwiazdą, która prowadzi nas do swego Syna Jezusa, słońcem, które wzeszło nad ciemnościami dziejów"- powiedział Benedykt XVI w święto Wniebowzięcia NMP. Podkreślił, że dla Maryi być posłuszną Duchowi św. oznacza wejść na nową drogę, wyruszyć w nią natychmiast, oddalając się od własnego domu i dając się prowadzić tylko Bogu".

Konkordat z Brazylią

Komisja Spraw Zagranicznych brazylijskiej Izby Deputowanych zatwierdziła umowę regulującą status Kościoła katolickiego w swoim kraju. Konkordat podpisano 12 sierpnia w Watykanie. Umowę sygnowali już 13 listopada...

6832

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]