Reklama

10/09

10/09

03.03.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Kontrapunkt szatana

O roli aniołów w historii Zbawienia i w życiu człowieka mówił Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański. "Anioł oznacza wysłany" - zaznaczył Papież. "W całym Starym Testamencie napotykamy te postacie, które w imieniu Boga pomagają ludziom i prowadzą ich. (...) Wzywajmy je często, żeby wspierały nas w zadaniu pójścia za Jezusem aż do utożsamienia się z Nim". Papież nawiązał do kuszenia Chrystusa: "I tutaj, naprzeciw tej mrocznej postaci, która ośmiela się kusić Pana, pojawiają się aniołowie, postacie świetliste i tajemnicze. Są oni kontrapunktem szatana".

Encyklika na czas kryzysu

Benedykt XVI w czasie tradycyjnego spotkania na początek Wielkiego Postu z proboszczami diecezji rzymskiej zapowiedział, że temat kryzysu gospodarczego szeroko omawia w nowej encyklice...

6036

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]