ZOBACZYĆ WARTO

21 – 29 listopada

19.11.2013

Czyta się kilka minut

Obława

Dramat wojenny, reż. Marcin Krzyształowicz, Polska 2012, Canal+, sobota 23 XI, 21.00, czwartek 28 XI, 22.15

Zainspirowany autentyczną historią ojca akowca polski reżyser pokazuje wojnę z perspektywy bardzo nieheroicznej. Marcin Dorociński gra w filmie partyzanta mającego wykonać wyrok na kolaborancie, który kiedyś był jego bliskim kolegą. Brutalny realizm partyzanckiego życia graniczy tu z surrealizmem, a nielinearna narracja komplikuje portrety psychologiczne bohaterów i relacje między nimi.

Niedziela z... Urszulą Dudziak

Blok programowy, Polska 2013, TVP Kultura, niedziela 24 XI, 17.25

Świętująca niedawno siedemdziesiąte urodziny wokalistka spotka się w studiu TVP Kultura z bliskimi jej osobami, m.in. Michałem Urbaniakiem, Marią Czubaszek, Anną Marią Jopek, Januszem Głowackim i Dorotą Miśkiewicz. Zobaczymy także koncert Dudziak i Bobby’ego McFerrina w ramach festiwalu Solidarity of Arts 2013 oraz program „Papaya” prezentujący sylwetkę artystki.

Jestem miłością

Dramat, reż. Luca Guadagnino, Włochy 2009, Ale kino! niedziela 24 XI, 23.45

Porównywany do dzieł Viscontiego film Guadagnino byłby tylko współczesnym melodramatem z wyższych sfer, gdyby nie grająca główną rolę zjawiskowa Tilda Swinton. Opowieść o zakazanym romansie żony zamożnego przemysłowca z przyjacielem jej syna urzeka także fatalistyczną aurą i estetycznym wyrafinowaniem.

Dawne grzechy

Teatr TV, reż. Krzysztof Lang, Polska 2013, poniedziałek 25 XI, 20.25

Rzecz o porwaniu przez drobnych gangsterów córki biznesmena nawiązuje do tradycji telewizyjnej „Kobry”, łączącej sensację z humorem. Twórcy spektaklu przenoszą na scenę sztukę współczesnego brytyjskiego dramaturga Rogera Mortimera-Smitha. Występują w niej: Tomasz Karolak, Adam Woronowicz, Kamila Baar i Jan Frycz. Spektakl będzie emitowany na żywo ze studia telewizyjnego z udziałem publiczności.

Raj utracony 3: Czyściec

Dokumentalny, reż. Joe Berlinger, Bruce Sinofsky, USA 2011, HBO2, środa 27 XI, 20.25

Niesławna „trójka z Memphis” to trzech nastolatków skazanych za zamordowanie w 1993 r. trójki dzieci. Ośmioletni skauci mieli paść ofiarą satanistycznych rytuałów. Duet amerykańskich reżyserów od prawie dwudziestu lat śledzi losy skazańców, których wina wcale nie była tak oczywista, jak by się mogło wydawać. Nowe dowody przynoszą szansę na wznowienie procesu.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

  • 10 dni dostępu - poznaj nas
  • Natychmiastowy dostęp
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
  • Natychmiastowy dostęp
  • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 47/2013