Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

22.07.2013
Czyta się kilka minut
27 VII – 2 VIII
S

Stańko i Wisława
Koncert, Polska 2013, TVP2, niedziela 28 VII, 22.50
Znakomity trębacz otworzy tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Wraz z zespołem New York Quartet zaprezentuje utwory ze swej najnowszej płyty „Wisława”, która jest hołdem złożonym Szymborskiej i powstała w dużej mierze z inspiracji jej poezją. Impulsem było spotkanie obojga artystów w 2009 r. na scenie Opery Krakowskiej, podczas którego Stańko improwizował na trąbce do czytanych przez poetkę wierszy.

Paweł Kłuszancew
Dokumentalny, reż. Sonja Vesterholt, Mads Baastrup, Dania 2002, TVP Kultura, środa 31 VII, 8.10, 16.40
„Kosmiczny marzyciel” – brzmi podtytuł filmu o jednej z najbardziej niezwykłych postaci radzieckiego kina, której eksperymenty wywarły ogromny wpływ na twórczość George’a Lucasa,...

2473

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]