Reklama

Ładowanie...

ZOBACZYĆ WARTO

29.10.2012
Czyta się kilka minut
(3 – 9 XI)
G

Głos

Dramat, reż. Janusz Kondratiuk, Polska 1991, TVP Kultura, sobota 3 XI, 15.35

To jeden z bardziej niezwykłych tytułów zrealizowanych w polskim kinie po ’89 roku, porównywany do „Walki o ogień” Jeana-Jacques’a Annauda, niemal pozbawiony słów. W przysypanej śniegiem średniowiecznej wiosce obrabowanej przez zbójców zjawia się tajemniczy rycerz, który namawia mieszkańców do odwetu... Muzykę napisał Jerzy Satanowski, w rolach głównych wystąpili Marek Walczewski i Andrzej Mastalerz.

Moneyball

Biograficzny, reż. Bennett Miller, USA 2011, HBO, niedziela 4 XI, 20.10

Fabularyzowana biografia Billy’ego Beane’a, menedżera drużyny baseballowej Oakland Athletics, to jeden z najbardziej niedocenionych tytułów amerykańskich minionego roku. Mistrzowski scenariusz współtworzony przez Aarona Sorkina (tego od „...

2615

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]