Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

29.10.2012
Czyta się kilka minut
(3 – 9 XI)
G

Głos

Dramat, reż. Janusz Kondratiuk, Polska 1991, TVP Kultura, sobota 3 XI, 15.35

To jeden z bardziej niezwykłych tytułów zrealizowanych w polskim kinie po ’89 roku, porównywany do „Walki o ogień” Jeana-Jacques’a Annauda, niemal pozbawiony słów. W przysypanej śniegiem średniowiecznej wiosce obrabowanej przez zbójców zjawia się tajemniczy rycerz, który namawia mieszkańców do odwetu... Muzykę napisał Jerzy Satanowski, w rolach głównych wystąpili Marek Walczewski i Andrzej Mastalerz.

Moneyball

Biograficzny, reż. Bennett Miller, USA 2011, HBO, niedziela 4 XI, 20.10

Fabularyzowana biografia Billy’ego Beane’a, menedżera drużyny baseballowej Oakland Athletics, to jeden z najbardziej niedocenionych tytułów amerykańskich minionego roku. Mistrzowski scenariusz współtworzony przez Aarona Sorkina (tego od „...

2615

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]