Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

20.03.2012
Czyta się kilka minut
24 - 30 marca 2012
A

American Psycho

Dramat, reż. Mary Harron, USA/Kanada 2000, TVP 1, sobota 24 III, 23.05

Zarówno film, jak i jego literacki pierwowzór, powieść Breta Eastona Ellisa, to jedne z najostrzejszych krytyk konsumpcyjnego stylu życia. Uosabia go bohater, psychopatyczny yuppie z Wall Street.

Droga na drugą stronę

Dokument animowany, reż. Anca Damian, Rumunia/ /Polska 2011, Canal +, pon. 26 III, 22.35; wtorek 27 III, 8.40

Historia Rumuna Claudia Crulica, który zagłodził się na śmierć w krakowskim więzieniu, próbując udowodnić swoją niewinność, po raz pierwszy opisana została na łamach „TP” przez Małgorzatę Nocuń. Rumuńska reżyserka rekonstruuje tamtą historię w oryginalnej formule animowanego dokumentu, w którym jest miejsce i na brutalne fakty, i na niezwykłe surrealistyczne wizje.

Tam, gdzie...

2330

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]