Reklama

Ładowanie...

Zdjęcie roku

Zdjęcie roku

20.04.2021
Czyta się kilka minut
W konkursie World Press Photo tytuł Zdjęcia Roku 2021 otrzymała fotografia Madsa Nissena. Wbrew obiegowym opiniom nagradzane zdjęcia ukazują nie tylko przemoc i tragedie.
MADS NISSEN, DANIA, POLITIKEN / PANOS PICTURES / WORLD PRESS PHOTO
Z

Zwycięska praca przedstawia pielęgniarkę z domu opieki w São Paulo, która przytula Rosę Luizę Lunardi po raz pierwszy od pięciu miesięcy. W prostym kadrze zawarto całą gamę emocji: tęsknotę, strach, radość z życia. Zdjęcie zwraca też uwagę na problem SARS-CoV-2 w bardzo dotkniętej przez pandemię Brazylii. O polskich laureatach World Press Photo piszemy na stronie 29. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]