Reklama

Zasada ograniczonego zaufania

Zasada ograniczonego zaufania

16.02.2015
Czyta się kilka minut
Katarzyna Marczyńska, Arbiter Bankowy przy Związku Banków Polskich: Trafiają do mnie skargi, zaczynające się od stwierdzenia: „nie czytałem umowy, bo kto by to zrozumiał”. W ten sposób skarżący wytrąca mi argument do dyskusji z bankiem.
Il. Małgorzata Herba
Ł

ŁUKASZ PAŁKA: Podejrzewam, że zgłasza się do Pani wielu posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich.
KATARZYNA MARCZYŃSKA: Pudło. Właśnie że nie.
Przecież nie ma ostatnio dnia, żebyśmy nie słyszeli o tym, jak bardzo poszkodowani są ci, którzy zaciągnęli zobowiązania w szwajcarskiej walucie.
Na tym przykładzie widać, jak działa instynkt stadny. Kredytobiorcy wolą zbierać się w mniejsze czy większe grupy, składają pozwy zbiorowe, protestują. Ale mam wrażenie, że niewielu zastanawia się nad swoją indywidualną sytuacją i umową z bankiem.
Jaka w tym różnica?
Od kilku lat regularnie pojawiają się u mnie posiadacze kredytów we frankach. Po analizie umowy zwykle negocjujemy z bankiem. W rezultacie klient często podpisuje aneks do umowy, bank restrukturyzuje kredyt i obie strony są zadowolone....

9908

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]