Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Zaproszenie

Zaproszenie

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Nagroda Kościelskich od lat wędruje. Oprócz Szwajcarii wręczano ją w Warszawie, Krakowie i – od pewnego czasu – w Miłosławiu.
T

Tu jest jej dom, bo tu znajdował się majątek fundatorów nagrody, czyli rodziny Kościelskich, tu stoi ich pałac, tu mieszkają ludzie, którzy nie zapomnieli o ich dziedzictwie. Starostwo Powiatowe we Wrześni, Urząd Gminy Miłosław i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, które wraz z Fundacją im. Kościelskich organizują tegoroczną uroczystość, chcą ten kulturowy kapitał podkreślić i wykorzystać. Kościelskich zdążyli już u nas odebrać: Olga Stanisławska, Jacek Dehnel, Jacek Dukaj, Andrzej Franaszek, Andrzej Dybczak, Krystyna Dąbrowska i Krzysztof Siwczyk. Od początku chodziło o to, żeby wielkopolska impreza nie ograniczała się wyłącznie do wręczenia nagrody i wspólnej pamiątkowej fotografii. Gospodarze zorganizują trzydniowe święto literatury, w którym wezmą udział nie tylko przedstawiciele świata kultury i mediów, ale przede wszystkim społeczność Wielkopolski. Wielkiemu Nocnemu Czytaniu towarzyszyły u nas zawsze warsztaty dla młodzieży, które prowadzili wybitni pisarze i publicyści, a czytelnicy uczestniczyli w dyskusjach o literaturze z udziałem fachowców. Ludzie spotykali się na wystawach i koncertach, żeby potem w kuluarach kontynuować rozmowy o książkach. Tak będzie i tym razem.

Serdecznie zapraszamy na miłosławskich Kościelskich!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Dionizy Jaśniewicz, Starosta Wrzesiński
Zbigniew Skikiewicz, Burmistrz Gminy Miłosław

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]