Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zapomnieli o Chrystusie

Zapomnieli o Chrystusie

17.10.2017
Czyta się kilka minut
TP” 41 / 2017
C

Chciałbym krótko skomentować akcję „Różaniec Do Granic”, jak i odnoszący się do tej akcji artykuł. Przeczytałem tekst Stanisława Zasady z dużą uwagą i podzielam zarówno obiekcje, jak i dostrzeżone w tej akcji modlitewnej pozytywy. Dodam, że zapoznałem się również z opisem wydarzenia na stronie rozaniecdogranic.pl. Dlaczego więc jako wierzący i praktykujący katolik nie przyłączyłem się do wspólnej modlitwy mojego Kościoła?

Przyczyny były zasadniczo dwie. Pierwsza to fakt, że nie lubię militarnych argumentów zachęcających do modlitwy, wspominania, jak to Maryja wsparła jedne dzieci Boże w zabijaniu innych dzieci Bożych. Druga przyczyna jest bardziej subtelna, ale w moim odczuciu znacznie ważniejsza. Otóż w całym wezwaniu do modlitwy organizatorzy zapomnieli wspomnieć o jednej Osobie. O Tym, do którego się modlimy. To zaskakujące, ale zapomnieli wspomnieć o Jezusie Chrystusie! Tu jest chyba sedno: nie zarzucam nikomu złych intencji, ale jeśli ktoś zapomina o Chrystusie, to znaczy że nie pokłada w Nim całej swojej nadziei i zaufania, a w takiej sytuacji wszelkie modły to już tylko gusła lub terapia grupowa, w której brać udziału nie mam zamiaru.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]