Reklama

Wszyscy byliśmy rekolekcjonistami

Wszyscy byliśmy rekolekcjonistami

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Już drugi raz miałam szczęście uczestniczyć w rekolekcjach Klubów „TP” z udziałem ks. Bonieckiego.
S

Spotkanie tegoroczne to szczególne doświadczenie działania Ducha Świętego przez drugiego człowieka.
Miałam wrażenie, że rekolekcje są głoszone przez nas – uczestników. Wszyscy w jakiś sposób staliśmy się rekolekcjonistami. Mogliśmy dzielić się nie tylko swoimi przeżyciami, ale także wątpliwościami. Łączyła nas nie tyle wspólnota poglądów, lecz wspólnota pytań. Okazało się, że podobne sprawy były przedmiotem naszych refleksji, zanim spotkaliśmy się w Warszawie.
Wypowiedzi uczestników podczas konferencji odnoszące się do łaski wiary, dawania jej świadectwa w duchu pokory, praktyki budowania wspólnoty w różnych wymiarach – dotykały kwestii, które siłą rzeczy mogły stać się udziałem osób świeckich. Próżno by szukać tego rodzaju przemyśleń nawet w najlepiej przygotowanych kazaniach. Właśnie ta wynikająca z codziennego, zwykłego życia perspektywa „nauczania” była moim zdaniem...

1250

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]