Reklama

Ładowanie...

Wszyscy byliśmy rekolekcjonistami

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Już drugi raz miałam szczęście uczestniczyć w rekolekcjach Klubów „TP” z udziałem ks. Bonieckiego.
S

Spotkanie tegoroczne to szczególne doświadczenie działania Ducha Świętego przez drugiego człowieka.
Miałam wrażenie, że rekolekcje są głoszone przez nas – uczestników. Wszyscy w jakiś sposób staliśmy się rekolekcjonistami. Mogliśmy dzielić się nie tylko swoimi przeżyciami, ale także wątpliwościami. Łączyła nas nie tyle wspólnota poglądów, lecz wspólnota pytań. Okazało się, że podobne sprawy były przedmiotem naszych refleksji, zanim spotkaliśmy się w Warszawie.
Wypowiedzi uczestników podczas konferencji odnoszące się do łaski wiary, dawania jej świadectwa w duchu pokory, praktyki budowania wspólnoty w różnych wymiarach – dotykały kwestii, które siłą rzeczy mogły stać się udziałem osób świeckich. Próżno by szukać tego rodzaju przemyśleń nawet w najlepiej przygotowanych kazaniach. Właśnie ta wynikająca z codziennego, zwykłego życia perspektywa „nauczania” była moim zdaniem...

1250

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]