Reklama

Wstęp

Wstęp

06.09.2013
Czyta się kilka minut
Reaktywacja życia kulturalnego w Zakopanem, przywrócenie stolicy polskich Tatr jej dawnej świetności i znaczącej pozycji na kulturalnej mapie Polski –
Okładka dodatku

– takie idee przyświecały nam, kiedy 5 lat temu powoływaliśmy do życia Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, a zaraz potem Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”.
Dziś z dumą możemy przyznać, że marzenia się spełniają. W tworzenie festiwalu zaangażowało się wiele osób wywodzących się z różnych środowisk zawodowych, także artystycznych. Są wśród nich mieszkańcy Zakopanego na stałe związani z życiem muzycznym i społecznym regionu, artyści i dziennikarze z całej Polski, a wreszcie osobowości świata kultury i polityki. Jednym słowem ludzie, którym los kultury polskiej nigdy nie był obojętny. Właśnie dzięki Wam – przyjaciołom i partnerom festiwalu – na te kilka wrześniowych dni Zakopane przemienia się w oazę wspaniałej muzyki.
Choć nie tylko. W naszych programach co roku przecież można odnaleźć wydarzenia kulturalne z rozmaitych dziedzin sztuki, a wśród nich wystawy, pokazy filmowe, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, muzyczne kursy mistrzowskie czy spotkania z artystami. Wierzymy, że podobnie będzie i w tym roku, że piąty, jubileuszowy Festiwal „Muzyka na Szczytach” znów przyczyni się do wielu przeżyć z najprawdziwszych szczytów.
Danuta i Tomasz Sztencel
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem
Więcej informacji: www.muzykanaszczytach.com
www.facebook.com/MuzykaNaSzczytach

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]