Reklama

Wprowadzenie

Wprowadzenie

06.09.2014
Czyta się kilka minut
W jaki sposób rozwijała się literatura polska w ostatnim ćwierćwieczu? Jak zmieniała się sytuacja pisarek i pisarzy? Jakim przemianom podlegał rynek książki? Co wydawało się w latach 90.? Co wydaje się dziś?
Okładka „Magazynu Literackiego Książki w Tygodniku" nr 7-8/2014 il. Zygmunt Januszewski
C

Czego w 1989 r. szukali w księgarniach czytelnicy? Jak zmieniały się nasze czytelnicze zainteresowania? Postanowiliśmy przyjrzeć się literaturze z nieco innej perspektywy. Zapytać nie o dzieła, które powstały po transformacji ustrojowej, lecz o mechanizmy w tym obszarze społecznym, który nazywamy polem literackim.

Redaktorzy prowadzacy: Tomasz Fiałkowski, Grzegorz Jankowicz
Redakcja: Tomasz Fiałkowski, Andrzej Franaszek, Jerzy Franczak, Grzegorz Jankowicz, Michał Paweł Markowski, Piotr Mucharski

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]