Reklama

Ładowanie...

Medal dla ks. Kaczkowskiego

19.04.2015
Czyta się kilka minut
Księża opowiadający o sprawiedliwości, zapominają, że nie oni są od jej wymierzania.
Ks. Adam Boniecki i ks. Jan Kaczkowski. Jubileusz Tygodnika Powszechnego. Fot: Paweł Ulatowski/dla TP
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Gratuluję medalu.
KS. JAN KACZKOWSKI: Dzięki.

Jesteś zadowolony?
Bardzo. Bo to jest bardzo zacny medal. Św. Jerzy, który walczył ze smokiem.

Jakie masz smoki?
We mnie?

Z jakimi walczysz?
Mam mnóstwo trudnych cech.

Na przykład?
Niewyparzona gęba. Zbyt szybko osądzam i później żałuję. Może niezamierzenie, ale robię sobie tym wielu wrogów.

I walczysz z tym?
Z ranieniem innych próbuję. W seminarium, na początku kapłaństwa, bywałem głupio zasadniczy.
Z wiekiem wydaje się, że łagodnieję. Staram się walczyć w dobrej sprawie, ale czasem, przy takim ostrym wywijaniu mieczem, można kogoś zranić. Za to z góry przepraszam.

Na medalu jest wygrawerowany fragment psalmu…...

12255

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]