Reklama

Wiosna w Japonii

Wiosna w Japonii

28.03.2022
Czyta się kilka minut
Japońska wiosna wiąże się ze świętem kwitnącej wiśni – hanami, kiedy podziwia się kwiaty.
KIM KYUNG-HOON / REUTERS / FORUM
N

Najpiękniejszym miejscem na wiosenne zachwyty jest tokijski park Chidorigafuchi, położony na zboczach jednej z dwunastu fos pałacu cesarskiego. Jej brzegi porastają ozdobne wiśnie piłkowane, których kwitnienie przypada na przełom marca i kwietnia. W tym czasie park staje się główną atrakcją japońskiej stolicy. Na wodzie pojawiają się łodzie, a pomiędzy drzewami piknikowe namioty, w których świętuje się do późnej nocy. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]