Reklama

Ładowanie...

„Wieniawski”: Zaskoczenia czy ich brak?

„Wieniawski”: Zaskoczenia czy ich brak?

18.10.2022
Czyta się kilka minut
Przed nami już tylko finał Konkursu Wieniawskiego. Jakimi muzykami są skrzypkowie, którzy się do niego dostali, a jakimi kilkoro z tych, którzy odpadli? Co mówi nam to współczesnej wiolinistyce? Rozmawiają Anna Dziurdzikowska i Jakub Puchalski. Bohaterowie odcinka: Quingzhou Weng, Hana Chang, Dayoon You, Hina Maeda, Max Tan, Wojciech Niedziółka, a także biorący udział w II etapie Konkursu muzycy towarzyszący – altowioliści Katarzyna Budnik, Michał Bryła i Ryszard Groblewski, pianiści Grzegorz Skrobiński i Michał Francuz oraz Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz. | Cytaty muzyczne dzięki uprzejmości organizatorów.
FOT. ARCHIWUM MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO IM. H. WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Posłuchaj

Z

Zapraszamy do serwisu specjalnego „Tygodnika Powszechnego” na 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.

A w nim: historia konkursu, sylwetki uczestników, codzienne podsumowanie rywalizacji, podkasty.

Bądź z nami od 7 do 21 października na www.tygodnikpowszechny.pl/wieniawski

Wszelkie cytaty muzyczne prezentowane w tym odcinku pochodzą z zasobów Towarzystwa muzycznego im. H.Wieniawskiego, które udostępniło je „Tygodnikowi Powszechnemu” do przygotowania materiałów związanych z 16. Międzynarodowym Konkursem im. H. Wieniawskiego. 

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Słuchaj w: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Lecton | RSS

O najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński i Krzysztof Story. A także autorskie cykleJagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter