Reklama

Wielkie pożary w USA

Wielkie pożary w USA

21.09.2020
Czyta się kilka minut
NOAH BERGER / AP / EAST NEWS
S

Spalona ziemia, toksyczne powietrze, wysoka temperatura, przerwy w dostawie prądu, a wszystko w oprawie z czerwonego nieba o nierealnym wymiarze, jakby pochodzącego z innej planety: tak wygląda dziś zachodnie wybrzeże USA. W ciągu zaledwie kilku tygodni wielkie pożary spaliły tyle samo powierzchni, ile zostało zniszczone przez dekadę używania napalmu podczas wojny w Wietnamie. Na zdjęciu z drona: spopielone połacie miasteczka Talent w południowym Oregonie, 15 września 2020 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]