Reklama

Wielka Pardubicka

17.06.2008
Czyta się kilka minut
Czasem antenowym TVP handlują hurtownicy. Misja uważana jest za rzecz wstydliwą - dlatego wypełnia się ją głównie w nocy.
W

Wielka Pardubicka to gonitwa rozgrywana corocznie od 1874 roku w Pardubicach. Dystans, który mają do pokonania konie i jeźdźcy, wynosi 6900 metrów. Trasa prowadzi przez zaorane pola i rżyska, przez około 30 sztucznych przeszkód, jak żywopłoty i rowy z wodą. Legendarny tor. Konie łamią kończyny, jeźdźcy skręcają karki. Nic to jednak w zestawieniu z crossem, jaki ma do pokonania Telewizja Polska, od marca 1992 r. Spółka Akcyjna, z mocy prawa jedyny nadawca telewizji publicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ów cross to misja publiczna, którą TVP SA spełnić chce, ale uniemożliwiają jej to rozmaite "żywopłoty" i "rowy" - wyższe i szersze aniżeli w Pardubicach.

W czasach Gomułki i Gierka nie upominano się o misję. A jeśli pojawiali się jacyś desperaci, to określano ich mianem opozycjonistów i w miejsce misji oferowano im Wronki albo Rawicz. Potrzeby...

13790

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]